Semak odds paling kompetitif untuk bola sepak Liga Super Malaysia, EPL, badminton, e-sukan dan puluhan sukan lain — semuanya tersedia di SV388. Format odds pilihan anda, pasaran paling lengkap, dan nilai terbaik yang kami jamin.
Bagi ramai pemain baru di Malaysia, odds mungkin kelihatan seperti sekadar nombor — tetapi sebenarnya odds adalah bahasa pertaruhan yang menyimpan maklumat penting tentang nilai sebenar setiap pertaruhan yang anda buat. Memahami odds dengan betul adalah langkah pertama untuk menjadi pemain yang lebih bijak di SV388.
Secara ringkasnya, odds menunjukkan dua perkara sekaligus: berapa besar bayaran yang akan anda terima jika menang, dan secara tidak langsung, apakah kebarangkalian yang diperuntukkan oleh platform kepada sesuatu keputusan. Semakin tinggi odds untuk sesuatu pilihan, semakin kecil kebarangkalian yang diberikan — tetapi semakin besar juga bayaran jika anda betul.
Perlawanan pilihan untuk hari ini — daftar untuk akses penuh ke semua pasaran.
| Masa (MYT) | Perlawanan | Status | 1 (Tuan Rumah) | X (Seri) | 2 (Tetamu) | AH | O/U |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LIVE 68' |
JDT vs Selangor FC
|
LIVE | JDT1.45 |
Seri4.60 |
Selangor6.80 |
JDT -0.51.85 |
O 2.51.90 |
| 20:45 |
Kedah FC vs Pahang FA
|
20:45 | Kedah2.10 |
Seri3.25 |
Pahang3.40 |
Kedah -0.51.92 |
O 2.52.05 |
| 21:00 |
Man City vs Chelsea
|
POPULAR | Man City1.72 |
Seri3.80 |
Chelsea4.80 |
City -11.88 |
O 3.51.95 |
| 21:45 |
PSG vs Bayern Munich
|
21:45 | PSG2.20 |
Seri3.40 |
Bayern3.10 |
PSG -0.51.95 |
O 2.51.88 |
| 22:00 |
Real Madrid vs Barcelona
|
HOT | Real Madrid2.45 |
Seri3.20 |
Barcelona2.80 |
+0 AH1.92 |
O 2.51.90 |
| 23:00 |
Johor CS vs Penang FC
|
23:00 | Johor CS1.85 |
Seri3.50 |
Penang4.10 |
JCS -0.51.92 |
U 2.52.10 |
* Odds dikemas kini secara berkala. Klik pada sebarang odds untuk masukkan ke slip pertaruhan anda selepas log masuk.
Ramai pemain Malaysia lebih selesa dengan format odds tertentu bergantung kepada pengalaman dan latar belakang pertaruhan mereka. Di SV388, kami menyediakan tiga format odds utama yang boleh anda tukar pada bila-bila masa mengikut citarasa anda.
| Format | Contoh Paparan | Cara Kira Bayaran | Popular Di |
|---|---|---|---|
| Desimal | 2.50 | Taruhan × odds (ganjaran total) | Malaysia, Eropah |
| Pecahan | 3/2 | Taruhan × (pengangka÷penyebut) | UK, Ireland |
| HK (Hong Kong) | 1.50 | Taruhan × odds (keuntungan bersih) | HK, Asia |
Pemain yang berpengalaman di SV388 tidak sekadar bertaruh pada pasukan kegemaran — mereka mencari "nilai" dalam setiap odds yang ditawarkan. Nilai wujud apabila anda percaya kebarangkalian sebenar sesuatu keputusan adalah lebih tinggi daripada apa yang dicerminkan oleh odds.
Nilai (Value) = (Kebarangkalian Anda × Odds) – 1
Jika nilai > 0 → Pertaruhan mempunyai nilai positif. Jika nilai < 0 → Elakkan pertaruhan tersebut dalam jangka panjang.
Odds SV388: Kedah menang 2.10 (bermaksud platform menganggarkan kebarangkalian Kedah menang = 47.6%)
Jika analisis anda menunjukkan Kedah sebenarnya mempunyai 55% peluang menang berdasarkan prestasi terkini, maka:
Nilai = (0.55 × 2.10) – 1 = +0.155 → Nilai positif, pertaruhan berbaloi!
* Formula: Kebarangkalian = 1 ÷ Odds × 100%
Pasaran paling asas — pilih sama ada tuan rumah (1), seri (X), atau tetamu (2) yang akan menang. Sesuai untuk semua pemain dan tersedia untuk hampir semua perlawanan bola sepak di SV388.
Pasukan yang lebih lemah diberi kelebihan gol sebelum perlawanan bermula untuk menyeimbangkan pertaruhan. Contoh: JDT –1 bermakna JDT perlu menang dengan sekurang-kurangnya 2 gol untuk anda menang. Sangat popular di kalangan pemain Malaysia di SV388.
Bertaruh pada sama ada jumlah gol dalam perlawanan akan melebihi (Over) atau kurang daripada (Under) nilai yang ditetapkan. Pasaran Over/Under 2.5 bermakna anda bertaruh sama ada akan ada 3 gol atau lebih (Over) atau 2 gol ke bawah (Under).
Bertaruh pada sama ada kedua-dua pasukan akan berjaya menjaringkan sekurang-kurangnya satu gol dalam perlawanan. Odds biasanya menarik untuk perlawanan antara pasukan yang menyerang seperti El Clásico atau perlawanan EPL pilihan di SV388.
Di luar bola sepak, dua sukan yang paling diminati oleh pemain Malaysia di SV388 ialah badminton dan e-sukan. Kedua-dua sukan ini mempunyai pasaran odds yang unik berbanding bola sepak, dan memahami cara kerjanya boleh memberi anda kelebihan yang besar.
| Perlawanan | P1 | P2 | Jumlah Set |
|---|---|---|---|
|
Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen
|
Lee ZJ2.45 |
Axelsen1.55 |
2/3 Set1.80 |
|
Aaron Chia/Wooi Yik vs Astrup/Rasmussen
|
Chia/WY1.95 |
Astrup/R1.85 |
O 2.5 Set2.10 |
| Perlawanan | Pasukan A | Pasukan B | O/U Game |
|---|---|---|---|
|
Fnatic MY vs Team SMG
|
Fnatic1.70 |
Team SMG2.10 |
O 2.5 Game1.85 |
|
RSG MY vs Geek Slate
|
RSG MY2.30 |
Geek Slate1.60 |
U 2.5 Game2.20 |
Lebih dari sekadar nombor — sistem odds yang direka untuk memberi nilai terbaik kepada pemain Malaysia.
SV388 mengenakan margin yang sangat rendah dalam odds — bermakna lebih banyak nilai kembali kepada pemain. Bandingkan sendiri odds kami dengan platform lain dan anda akan melihat perbezaannya pada perlawanan bola sepak Malaysia mahupun antarabangsa.
Odds pra-perlawanan dikemas kini setiap 30 saat, manakala odds in-play dikemas kini setiap 0.5 saat. Sistem automasi SV388 memastikan anda sentiasa mendapat harga yang paling tepat dan terkini untuk setiap pasaran.
Bukan sekadar 1X2 — SV388 menawarkan sehingga 80 pasaran untuk perlawanan bola sepak utama, termasuk Asian Handicap, Over/Under setiap babak, Markah Tepat, Penjaring Pertama, Kad, dan banyak lagi.
Dari RM5 untuk perlawanan biasa hingga RM100,000 untuk perlawanan utama seperti EPL atau UEFA Champions League — SV388 menyediakan had yang sesuai untuk semua jenis pemain Malaysia dari yang santai hingga yang serius.
Semak odds, pilih pasaran, dan sahkan pertaruhan anda dengan mudah dari telefon pintar. Antaramuka mudah alih SV388 dioptimumkan untuk pengalaman yang cepat dan lancar sama ada anda menggunakan Android atau iOS.
Tetapkan sasaran odds untuk perlawanan pilihan anda. SV388 akan memberitahu anda apabila odds mencapai nilai yang anda inginkan — memastikan anda tidak terlepas peluang nilai terbaik untuk perlawanan yang anda tunggu-tunggu.
Untuk mula bertaruh pada odds perlawanan di SV388, prosesnya sangat mudah dan boleh diselesaikan dalam masa beberapa minit sahaja. Anda tidak perlu ke mana-mana atau menunggu lama — semua boleh dilakukan terus dari telefon atau komputer anda.
Isi borang ringkas dengan nama, e-mel, dan nombor telefon. Selesai dalam masa bawah 2 minit. Tiada dokumen diperlukan untuk akaun standard.
Minimum RM20 via Touch 'n Go eWallet, DuitNow, GrabPay, Boost, ShopeePay atau FPX (Maybank2u/CIMB Clicks). Kredit masuk dalam masa bawah 60 saat.
Layari papan odds, pilih perlawanan kegemaran anda, dan klik pada nilai odds untuk masukkan ke slip pertaruhan. Pilih format odds yang anda selesa.
Masukkan jumlah pertaruhan, semak potensi kemenangan, dan sahkan. Kemenangan dikreditkan ke akaun anda secara automatik selepas keputusan rasmi.
Salah satu perkara yang paling penting untuk dikuasai oleh setiap pemain baru di SV388 ialah cara membaca dan menggunakan odds dengan betul. Ramai yang terus bertaruh tanpa benar-benar memahami apa yang odds itu beritahu mereka — dan ini sering mengakibatkan keputusan pertaruhan yang kurang bijak dalam jangka panjang.
Odds dalam format desimal, yang paling popular di Malaysia dan yang digunakan secara lalai di SV388, adalah sangat mudah untuk dikira. Jika odds adalah 2.50 dan anda bertaruh RM100, jumlah yang anda terima jika menang ialah RM250 (RM100 × 2.50) — di mana RM150 adalah keuntungan bersih dan RM100 adalah modal asal anda yang dikembalikan. Semakin tinggi angka odds, semakin besar bayaran yang anda terima, tetapi semakin rendah juga kebarangkalian yang platform berikan kepada keputusan itu.
Di kalangan pemain Malaysia yang serius di SV388, Asian Handicap (AH) adalah antara pasaran yang paling kerap digunakan. Berbeza dengan pertaruhan 1X2 biasa yang mempunyai tiga kemungkinan (menang, seri, kalah), Asian Handicap menghapuskan pilihan seri dengan memberikan handicap kepada pasukan yang lebih lemah.
Contoh mudah: Dalam perlawanan Liga Super Malaysia antara JDT (pasukan kuat) dan Kedah (pasukan lebih lemah), odds 1X2 untuk JDT menang mungkin hanya 1.60 — nilai yang agak rendah. Namun dalam pasaran Asian Handicap JDT –1.5 Gol, odds JDT mungkin 1.92 — jauh lebih menarik. Ini bermakna anda bertaruh bahawa JDT bukan sekadar menang, tetapi menang dengan sekurang-kurangnya 2 gol perbezaan.
Bagi pemain yang mahir membaca permainan bola sepak, pasaran Asian Handicap di SV388 menawarkan nilai yang lebih baik berbanding 1X2 konvensional kerana ia memaksa anda untuk berfikir lebih mendalam tentang margin kemenangan — bukan sekadar siapa yang menang.
Satu lagi cara popular untuk menggunakan odds di SV388 ialah pertaruhan berganda atau accumulator — menggabungkan dua atau lebih pilihan dalam satu slip pertaruhan. Odds setiap pilihan didarabkan bersama untuk menghasilkan odds akhir yang jauh lebih tinggi.
Contoh: Anda memilih JDT menang (1.82) × Man City menang (1.72) × Lee Zii Jia menang (2.45) = odds berganda 7.67. Pertaruhan RM50 boleh menghasilkan kemenangan RM383.50 jika ketiga-tiga pilihan betul. Namun perlu diingat — semua pilihan mesti betul untuk anda menang. Satu kekalahan sahaja membatalkan keseluruhan pertaruhan berganda.
Margin odds (atau "vig") adalah perbezaan antara jumlah kebarangkalian tersirat untuk semua pilihan dalam sesebuah pasaran dan 100%. Platform pertaruhan yang baik mengenakan margin yang lebih rendah, bermaksud lebih banyak nilai kembali kepada pemain.
Di SV388, margin odds untuk pasaran utama bola sepak seperti EPL dan Liga Super Malaysia adalah antara yang paling kompetitif dalam pasaran Malaysia. Ini bermakna dalam jangka masa panjang, pemain yang membuat keputusan pertaruhan berdasarkan analisis yang betul akan mendapat pulangan yang lebih baik berbanding menggunakan platform dengan margin yang lebih tinggi.
Memahami odds adalah separuh daripada persamaan. Separuh lagi ialah pengurusan bankroll yang baik. Ramai pemain yang mahir dalam analisis odds tetapi gagal dalam jangka panjang kerana mereka tidak mengurus kewangan pertaruhan dengan bijak.
SV388 mengesyorkan pendekatan flat betting untuk pemula — bertaruh jumlah yang sama (contohnya 2–5% daripada bankroll total) untuk setiap pertaruhan, tanpa mengira keyakinan anda terhadap sesuatu perlawanan. Pendekatan ini melindungi bankroll anda daripada siri kekalahan panjang yang tidak dapat dielakkan dalam mana-mana aktiviti pertaruhan.
Odds tidak statik — ia bergerak mengikut pelbagai faktor termasuk berita pasukan, cuaca, kecederaan pemain, dan yang paling penting, aliran wang pertaruhan daripada pemain. Apabila banyak wang masuk ke atas satu pilihan, platform akan menurunkan odds tersebut untuk mengimbangi risiko. Memantau pergerakan odds boleh memberikan maklumat berharga tentang sentimen pasaran.
Di SV388, anda boleh melihat pergerakan odds untuk setiap perlawanan — ditunjukkan dengan anak panah naik atau turun di sebelah nilai odds. Odds yang jatuh mendadak untuk sesuatu pasukan mungkin menunjukkan berita dalaman atau aliran wang besar yang patut anda perhatikan sebelum membuat keputusan pertaruhan anda sendiri.
Soalan yang paling kerap ditanya oleh pemain Malaysia tentang odds di SV388.
SV388 komited untuk melindungi maklumat peribadi anda. Semua data yang anda berikan — termasuk nama, nombor telefon, dan maklumat pembayaran — disimpan dengan selamat menggunakan penyulitan SSL 256-bit dan tidak akan dikongsi dengan pihak ketiga tanpa kebenaran anda. Kami mematuhi undang-undang perlindungan data Malaysia sepenuhnya. Untuk maklumat lanjut, sila baca Dasar Privasi penuh kami.